AKTIVNOSTI ZA UČENCE OD 5. DO 9. RAZREDA

Ponujene so štiri aktivnosti: "življenščina", učenje učenja, pestra kuhinja in ekstra pestra kuhinja.

Življenje je kot vožnja s kolesom. Da bi ohranil ravnotežje, se moraš premikati. Albert Einstein

Življenščina
Cilj aktivnosti je doseči kakovosten pogovor, kjer sodelujejo dobri poslušalci in pozorni ter spoštljivi pripovedovalci. Vsebine pogovorov pa bodo povezane z vsakodnevnimi skrbmi, zagatami in stvari, ki jih ne govorimo pogosto naglas. Srečanja so namenjena učencem od 5. do 9 razreda. Aktivnost bo podobna izbirnemu predmetu Jaz in drugi, ki ga je prejšnja leta izvajala učiteljica Adelina Poljanšek.

• ob ponedeljkih od 13:30 do 15:05

TERMINI:

• 17. 9. – SPOZNAVANJE

Več kmalu!

Z UČENJEM UČENJA »POPESTRIMO ŠOLO«

Učenci se bodo imeli možnost enkrat tedensko priključiti učenju v skupnem prostoru. Vsak bo prišel s svojo učno zagato in jo poskušal rešiti. Pri tem mu bom pomagala vodja projekta in vključeni prostovoljci. Ukvarjali se bomo s konkretnimi učnimi zagatami in preko naših zapletov spoznavali rešitve ter možnosti, kako se učiti in od tega čim več dobiti. Skupina bo štela do 25 učencev. Aktivnost je namenjena učencem od 5. do 9. razreda.

Na aktivnosti se ni potrebno prijaviti, važno si je samo zapomniti – kdaj (ob sredah od 13:30 do 15:05 )in kje se vidimo (pred kabinetom Popestrimo šolo).

Pestra kuhinja

Cilj aktivnosti je približati učencem osnovne tehnike priprave hrane. Pri aktivnosti bom spodbujala ustvarjalnost in kreativnost “za pultom”. Pri aktivnosti Pestra kuhinja bodo učenci od 3. do 9. razreda razporejeni v mešane skupine. V aktivnost bo vključenih največ 12 učencev. Program bo izveden na podoben način kakor v lanskem šolskem letu. Učenci, ki so že lani sodelovali, bodo letos lahko sodelovali kot pomočniki.

• vsak drugi četrtek od 13:30 do 16:30

• 7.feb – druga skupina
  • 14.feb – vsi skupaj
Ekstra pestra kuhinja

Cilj aktivnosti bo razvijanje kreativnosti v kuhinji in omogočanje učencem, ki jih »kuharija« veseli in zanima skupno kuhanje ter ustvarjanje novih jedi. K aktivnosti bodo vabljeni učenci od 6. do 9. razreda. Zbrala se bo skupina 6 nadobudnih kuharjev, s katerimi se bom srečevala vsak drugi teden. Na Ekstra pestro kuhinjo bomo povabili tudi zanimive kuharje in kuharice, ki bodo z vami delili vsaj kakšno svojo malo kulinarično skrivnost.

• vsak prvi petek od 13:30 do 16:30

TERMINI DO KONCA KOLEDARSKEGA LETA:

• 20. 9. – UVODNE INFORMACIJE (izjemoma v četrtek)
  • 5. 10. – PRVO SKUPNO KUHANJE – KAKO SE UJAMEMO?
  • 9. 11. – KUHANJE Z GOSTOM – ČOKOLADA
  • 7. 12. – KUHANJE Z GOSTJO – DOMAČA KREMŠNITA OD A DO Ž

Več kmalu!

PRIJAVNICE

Učenci bodo dobili prijavnice 10. 9. 2018 in jih bodo lahko vrnili najkasneje do 11. 9. 2018 v kabinet Popestrimo šolo. Učenci bodo najprej izbrali aktivnosti pri kateri bi najbolj želeli sodelovati. Prijavijo se na eno aktivnost, torej izberejo med Življenščino, Pestro kuhinjo in Ekstra pestro kuhinjo. Nato pa bodo imeli možnost označiti še drugo in tretjo željo. V primeru, da bo dovolj prostora v nastalih skupinah bomo učence, ki so zainteresirani za več aktivnosti naknadno razporedil v skupine. Do 12. 9. 2018 boste prejeli elektronsko sporočilo o podrobnostih glede izvajanja aktivnosti.

Pošljite vprašanje

E-poštni predal je namenjen tako staršem kot učencem.

KLIK