AKTIVNOSTI ZA UČENCE OD 5. DO 9. RAZREDA

Ponujene so tri aktivnosti: mala šola psihologije, učenje učenja in pestra kuhinja.

Življenje je kot vožnja s kolesom. Da bi ohranil ravnotežje, se moraš premikati. Albert Einstein

Mala šola psihologije

Učenci se bodo najprej skozi delavniška srečanja spoznali z osnovnimi področji duševnosti potem bom glede na želje in potrebe udeleženih pripravljala delavnice s področij osebnosti, motivacije, čustvovanja in mišljenja. Delavnice bodo prilagojene razvojnemu obdobju učencev. Pri izvedbi delavnic se bom posluževala ustvarjalnih psihodramskih tehnik ter predstavila in omogočila izkustveno rabo sociodramskega pristopa k spoznavanju lastnega delovanja. Cilj naštetih aktivnosti je razvijanje introspekcije oziroma opazovanje in prepoznavanje lastnih psihičnih procesov. Poleg osnovnega cilja samospoznavanja in razumevanja delovanja lastnega psihičnega aparat, bo cilj aktivnosti tudi razumevanje psihičnega delovanja bližnjih / drugih. Omenjen cilj bom poskušala doseči preko psihoedukacije z osnovnih področij duševnosti in preko razlaganja različnosti med posamezniki, ki se pojavljajo znotraj področij.
V aktivnosti bom vključevala tematike povezane z motivacijo, samoaktualizacijo, reševanjem težav, doseganja ciljev, fleksibilnosti in okrepljevanje zaznanih osebnostnih moči.

Učenci se pridružijo 2. uri skupini “Igrajmo se psihologijo” in o tematiki spregovorijo iz svojega vidika. S tem se dinamika skupine dvigne in omogoči se vstopanje v območje bližnjega razvoja.

• vsak drugi ponedeljek v mesecu od 14:20 do 15:05

TERMINI:

• 18. 9. – SPOZNAVANJE
  • 2. 10. – PRIJATELJSTVO
  • 16. 10. – POSLUŠANJE
  • 6. 11. – SANJE
  • 13. 11. – TOŽARJENJE IN PREPIRANJE
  • 27. 11. – MOŽGANI IN KAKO JIH SPROSTITI
  • 11. 12. – KAKO SE BRANIM?
  • 8. 1. – SPREMINJANJE
  • 15. 1 – NAŠE ŽELJE IN NAŠ ČAS
  • 29. 1. – MEJE MOJEGA SVETA
  • 12. 2. – NAGRADE
  • 26. 2. – TEMATIKA PO IZBIRI UČENCEV
  • 12.3. – LJUBEZEN
  • 26. 3. – ČUTILA
  • 9.4. – ČUSTVA
  • 23. 4. – NAŠE LASTNOSTI
  • 7. 5. – DRUŽINA
  • 21. 5. – (S)MISEL
  • 28.. 5. – KAJ SI MISLIŠ O MENI?
Učenje učenja

Ukvarjali se bomo s konkretnimi učnimi zagatami in preko naših zapletov spoznavali rešitve ter možnosti, kako se učiti in od tega čim več dobiti. Skupina bo štela 15 učencev. V kolikor bo več zainteresiranih bomo termin razdelili na dva dela in tako vključili 30 učencev.

• vsaka druga sreda v mesecu od 13:30 do 15:05
Pestra kuhinja

Cilj aktivnosti je približati učencem osnove priprave hrane. Pri aktivnosti bom spodbujala ustvarjalnost in kreativnost “za pultom” ter učencem pomagala osvojiti osnovne delovne naloge pri kuhanju.

Pri kuhanju bomo mešane skupine učencev od 3. do 9. razreda. Mlajši učenci pri tej skupinski aktivnosti še ne morejo varno in učinkovito sodelovati. V kolikor bo zainteresiranih več kot 15 se bomo razdelili v dve skupini, ki se bosta dobivali izmenjanje na dva tedna.

• ob četrtkih od 13:30 do 16:30

TERMINI DO KONCA KOLEDARSKEGA LETA:

• 21. 9. – UVOD
  • 5. 10. – ODPADE
  • 12. 10. –  SKLOP 1 – JUŠNE TESTENINE
  • 26. 10 – SKLOP 1 – TESTENINE KOT DEL GLAVNE JEDI
  • 09. 11. – SKLOP 2 – JUHE – KAKO “ZLOŽITI” PREPROSTO JUHO?
  • 23. 11. – SKLOP 2 – JUHE – ENOLONČNICE
  • 7. 12. – SKLOP 3 – KRUH
  • 21. 12. – SKLOP 3 – KRUH
  • 4. 1. – SKLOP 4 – OMAKE
  • 18. 1. – SKLOP 4 – OMAKE
  • 1. 2. – SKLOP 5 – MESO
  • 15. 2 . – SKLOP 5 – MESO
  • 1. 3. – SKLOP 6 – SLADICE
  • 15. 3. – SKLOP 6 –  ZDRAVE SLADICE
  • 29. 3. – SKLOP 6 – ODPADE
  • 12. 4. – SKLOP 7 – ZELENJAVA
  • 26. 4. – SKLOP 7 – ZELIŠČA IN DIVJA HRANA
  • 10. 5. – PRIPRAVA NA ZAKLJUČEK
  • 24. 5. – ZAKLJUČEK – DANES KUHAMO MI ZA VAS!

PRIJAVNICE

Učenci bodo dobili prijavnice 4. 9. 2017 in jih bodo lahko vrnili do 6. 9. 2017. Učenci se prijavijo na posamično aktivnost, torej lahko hodijo samo na aktivnost Mala šola psihologije ali samo na Pestro kuhanje.

Tako bodo učenci izbrali aktivnosti, kjer bi najbolj želeli sodelovati nato pa bodo zapisali še preostale želje. Skupine bodo štele po 15 učencev, zato kdor bo zainteresiran za več aktivnosti, se bo imel možnost prijaviti na eno ali več ponujenih aktivnosti in bo obveščen do 8. 9. 2017, če je bil na aktivnost sprejet.

PRAVILA IGRE: V vsako izmed tedenskih aktivnosti se lahko vključi 15 učencev. Vključitev zahteva obvezo, da se bo učenec redno udeleževal aktivnosti in bodo manjkal največ 5-krat letno. Učenec se bo ob prijavi odločil za eno od treh aktivnosti, ki ga najbolj zanima, prijavil se bo lahko tudi na druge ponujene aktivnosti, vendar le, če še skupina ni zapolnjena.

Na aktivnost Učenje učenja se bodo učenci prijavljali posebej. Potrudili se bomo, da bodo vsi zainteresirani učenci vključeni. Prav tako bodo prijavljeni učenci do 8. 9. 2017 obveščeni, kako bo potekala aktivnost Učenje učenja.

Pošljite vprašanje

E-poštni predal je namenjen tako staršem kot učencem.
KLIK