AKTIVNOSTI ZA UČENCE OD 2. DO 4. RAZREDA

Ponujeni sta dve aktivnosti: raziskovanje in ustvarjanje ter pestra kuhinja.

Življenje je kot vožnja s kolesom. Da bi ohranil ravnotežje, se moraš premikati.

Raziskovanje in ustvarjanje

Cilj aktivnosti je spodbujanje razmišljanja in ustvarjalnosti. Po lanskoletni aktivnosti Raziskovanje in ustvarjanje bom tudi v letošnjem letu ponudila enako aktivnost. Aktivnost bo namenjena učencem od 2. do 4. razreda. Aktivnosti bodo kakor v lanskem letu prepredene s spoznavanjem pravljic, ki spodbujajo razmišljanje in pogovarjanje. Na podlagi zgodb bomo zopet ustvarjali, in sicer s pomočjo različnih metod – od risanja, slikanja, oblikovanja mase do zlaganja kamenčkov, listja ter ustvarjanja iz drugih naravnih materialov. Posvetili se bomo tudi odpadnim materialom in ustvarjali ponovno, tako kot smo npr. v počitniškem času »obudili« stare nogavice in iz njih naredili lutke. Poleg ustvarjalnega dela se bomo z učenci priključiti tudi k projektom, ki se bodo odvijali na šoli. Učenci bodo tako sodelovali pri organizaciji sejma rabljenih stvari ipd. Prilagajali se bomo vremenskim razmeram in trenutnim aktivnostim na šoli. V kolikor bo zainteresiranih več kot 15 učencev se bomo razdelili v dve skupini.

TERMIN:  vsak drugi četrtek v mesecu od 13:30 do 15:05.

TERMIN:

• 17. 10.,
  • 7. 11.,
  • 21. 11.,
  • 5. 12.,
  • 19.12.
Pestra kuhinja

Cilj aktivnosti je približati učencem osnovne tehnike priprave hrane. Pri aktivnosti bom spodbujala ustvarjalnost in kreativnost “za pultom”. Pri aktivnosti Pestra kuhinja bodo učenci od 3. do 9. razreda razporejeni v mešane skupine. V aktivnost bo vključenih največ 12 učencev. Program bo izveden na podoben način kakor v lanskem šolskem letu. Učenci, ki so že lani sodelovali, bodo letos lahko sodelovali kot pomočniki.

TERMIN:

• petek 1x mesečno od 13:30 do 16:30

TERMINI:

• 25. 10.,
  • 29. 11.

PRIJAVNICE

Učenci bodo dobili prijavnice 15. 9. 2019 in jih bodo lahko vrnejo najkasneje do 25. 9. 2019 svoji razredničarki. Učenci bodo najprej izbrali aktivnosti pri kateri bi najbolj želeli sodelovati. Prijavijo se na eno aktivnost, torej izberejo med Raziskovanjem in ustvarjanjem ter Pestro kuhinjo. Nato pa bodo imeli možnost označiti še drugo željo. V primeru, da bo dovolj prostora v nastalih skupinah bomo učence, ki so zainteresirani za obe aktivnosti naknadno razporedil v skupine.

Pošljite vprašanje

E-poštni predal je namenjen tako staršem kot učencem.

KLIK