AKTIVNOSTI ZA UČENCE OD 2. DO 4. RAZREDA

Ponujeni sta dve aktivnosti: raziskovanje in ustvarjanje ter pestra kuhinja.

Življenje je kot vožnja s kolesom. Da bi ohranil ravnotežje, se moraš premikati.

Raziskovanje in ustvarjanje

Cilj aktivnosti je spodbujanje razmišljanja in ustvarjalnosti. Po lanskoletni aktivnosti Raziskovanje sveta bom v letošnjem letu ponudila Ustvarjanje in raziskovanje. Aktivnost bo namenjena učencem od 2. do 4. razreda. Aktivnosti bodo kakor v lanskem letu prepredene s spoznavanjem pravljic, ki spodbujajo razmišljanje in pogovarjanje. Na podlagi zgodb bomo zopet ustvarjali, in sicer s pomočjo različnih metod – od risanja, slikanja, oblikovanja mase do zlaganja kamenčkov, listja ter ustvarjanja iz drugih naravnih materialov. Posvetili se bomo tudi odpadnim materialom in ustvarjali ponovno, tako kot smo npr. v počitniškem času »obudili« stare nogavice in iz njih naredili lutke. Poleg ustvarjalnega dela se bomo z učenci priključiti tudi k projektom, ki se bodo odvijali na šoli. Učenci bodo tako sodelovali pri organizaciji sejma rabljenih stvari ipd. Prilagajali se bomo vremenskim razmeram in trenutnim aktivnostim na šoli. V kolikor bo zainteresiranih več kot 15 učencev se bomo razdelili v dve skupini.

TERMIN:  vsak drugi torek v mesecu od 13:30 do 15:05.

TERMIN:

• 18.sep
  • 2.okt
  • 16.okt
  • 6.nov
  • 20.nov
  • 4.dec
  • 18.dec
  • 8.jan
  • 22.jan
  • 5.feb

Pestra kuhinja

Cilj aktivnosti je približati učencem osnovne tehnike priprave hrane. Pri aktivnosti bom spodbujala ustvarjalnost in kreativnost “za pultom”. Pri aktivnosti Pestra kuhinja bodo učenci od 3. do 9. razreda razporejeni v mešane skupine. V aktivnost bo vključenih največ 12 učencev. Program bo izveden na podoben način kakor v lanskem šolskem letu. Učenci, ki so že lani sodelovali, bodo letos lahko sodelovali kot pomočniki.

TERMIN:

• 7.feb – druga skupina
  • 14.feb – vsi skupaj

PRIJAVNICE

Učenci bodo dobili prijavnice 3. 9. 2018 in jih bodo lahko vrnejo najkasneje do 7. 9. 2018 svoji razredničarki. Učenci bodo najprej izbrali aktivnosti pri kateri bi najbolj želeli sodelovati. Prijavijo se na eno aktivnost, torej izberejo med Raziskovanjem in ustvarjanjem ter Pestro kuhinjo. Nato pa bodo imeli možnost označiti še drugo željo. V primeru, da bo dovolj prostora v nastalih skupinah bomo učence, ki so zainteresirani za obe aktivnosti naknadno razporedil v skupine. Do 12. 9. 2018 boste prejeli elektronsko sporočilo o podrobnostih glede izvajanja aktivnosti.

Pošljite vprašanje

E-poštni predal je namenjen tako staršem kot učencem.

KLIK