I. PREUREDIMO KABINET

V mesecu maju in juniju bomo s skupnimi močmi preuredili kabinet ob knjižnici, kjer se odvijajo aktivnosti “Popestrimo šolo”.

POTREBŠČINE:

Potrebujete večja, starejša oblačila za zaščito svojih oblačil, saj bomo ustvarjali z lepili in barvami. Potrebujete tudi velik kozarec ustvarjalne energije, vedro brez dna pripravljenosti za skupinsko delo ter vaš nahrbtnik neskončnih idej.

Zainteresirani učenci bodo prejeli soglasja, ki jih podpišejo starši.

TERMINI:

PRVO skupinsko srečanje = 17. 5. 2017 ob 13:50, v kabinetu Popestrimo šolo

DRUGO skupinsko srečanje = 18. 5. 2017 ob 13:50, v kabinetu Popestrimo šolo

TRETJE skupinsko srečanje = 26. 5. 2017 ob 13:30, v kabinetu Popestrimo šolo

ČETRTO skupinsko srečanje = 2. 6. 2017 ob 13:50, v kabinetu Popestrimo šolo

Skupinsko ustvarjanje in ustvarjanje skupine

Pusta stena postaja vse bolj pestra

II. OPAZOVANJE DIVJADI

Dne 24. 5. ob 19:00 smo v sklopu projekta »Popestrimo šolo« v sodelovanju z Lovsko družino Žiri organizirali opazovanje divjadi. Ob 19:00 smo se dobili pred knjižnico v Žireh in se odpravili proti Breznici. Opazovanje smo zaključili  ob 20:30 in se vrnili pred knjižnico.

Fotografije iz dogodka lahko vidite v spodnjem razdelku.

Opazovanje divjadi

III. PASJI MITING

Dne 7. 6. smo ob 16:46 v sklopu projekta »Popestrimo šolo« v sodelovanju s KD Žiri organizirali srečanje s svetom kužkov. Ob 16:45 smo se dobili pred OŠ Žiri in se odpravili proti namenskemu poligonu.

Pripravili so nam 1,5 urni program spoznavanja “pasjih” navad in vedenja. Prisostvovali smo krajšemu treningu, vodili kužke čez poligon in jih izzvali v iskanju.

Fotografije iz dogodka lahko vidite v spodnjem razdelku.

Pasji miting

IV. NA PROSTEM: O NAŠIH STVAREH MED ŠTIRIMI DREVESI

Dne 15. 6. ob 13:30 smo v sklopu projekta »Popestrimo šolo« v sodelovanju z Muzejski društvom in knjižnico OŠ Žiri organizirali srečanje pod štirimi drevesi. To je bil prvi dogodek v sklopu knjižnice na prostem.

Fotografije iz dogodka lahko vidite v spodnjem razdelku

O naših stvareh pod štirimi drevesi

V. NA PROSTEM: POČITNICE SO TU – KAJ BOMO POČELI?

Dne 23. 6. po zaključni prireditvi smo se ob koncu šolskega leta  zbrali pod štirimi drevesi in raziskovali, kaj lahko počnemo poleti. Na voljo so nam bile knjige s kreativnimi idejami, prav tako smo izmenjali medsebojne izkušnje preteklih oddihov.

Fotografij iz dogodka niso na voljo.