AKTIVNOSTI ZA UČENCE OD 2. DO 4. RAZREDA

Ponujene aktivnosti: raziskovanje in ustvarjanje, pestra kuhinja, šolski vrt, gibalne urice in nora zabava.

Življenje je kot vožnja s kolesom. Da bi ohranil ravnotežje, se moraš premikati.

Raziskovanje in ustvarjanje

Cilj aktivnosti je spodbujanje razmišljanja in ustvarjalnosti.  Aktivnost bo namenjena učencem od 2. do 4. razreda. Aktivnosti bodo kakor v lanskem letu prepredene s spoznavanjem pravljic, ki spodbujajo razmišljanje in pogovarjanje. Na podlagi zgodb bomo zopet ustvarjali, in sicer s pomočjo različnih metod – od risanja, slikanja, oblikovanja mase do zlaganja kamenčkov, listja ter ustvarjanja iz drugih naravnih materialov. Posvetili se bomo tudi odpadnim materialom in ustvarjali ponovno, tako kot smo npr. v počitniškem času »obudili« stare nogavice in iz njih naredili lutke. Poleg ustvarjalnega dela se bomo z učenci priključiti tudi k projektom, ki se bodo odvijali na šoli. Učenci bodo tako sodelovali pri organizaciji Miklavževega sejma ipd. Prilagajali se bomo vremenskim razmeram in trenutnim aktivnostim na šoli. V kolikor bo zainteresiranih več kot 15 učencev se bomo razdelili v dve skupini.

TERMIN:  vsako drugo sredo v mesecu od 13:30 do 15:05.

• 7. 10 . 2020,
  • 21. 10.,
Pestra kuhinja

Cilj aktivnosti je približati učencem osnovne tehnike priprave hrane. Letos bomo združili kuhanje in Vrtnarski krožek. Pripravili bomo suhe krhlje, kuhali s pridelki Šolskega vrta in pripravili ozimnico.

TERMIN:

• po predhodnemu dogovoru z učenci.
Šolski vrt

V šolskem vrtu se bo v jesenskem in spomladanskem delu odvijal vrtnarski krožek. Na voljo imamo štiri visoke grede, kompostnik, hišice za koristne žuželke, uto za shranjevanje vrtnega orodja, sadno drevje in jagodičevje.

Kaj nas čaka na šolskem vrtu:

• nabiranje zdravilnih zelišč in gozdnih plodov,
  • priprava semen,
  • vzgoja sadik,
  • zasaditev gredic,
  • pobiranje pridelkov in semen,
  • pobiranje sadja in priprava krhljev…

TERMIN:  vsak ponedeljek in torek po pouku za učence 4 – 6. razreda.

Nora zabava

Cilj aktivnosti je približati učencem osnovne tehnike akrobatike in jih spoznati za različnimi športi. Od osnovnih oblik gibanja, gimnastičnih elementov in elementov akrobatike. Aktivnost bo potekala za učence 2. in 3. razredov.  V aktivnost bo vključenih največ 15 učencev.

• vsak ponedeljek od 12:25 do 13:10

Gibalne urice

Cilj aktivnosti je omogočiti učencem gibalni napredek oziroma osnovne gibalne elemente nadgraditi na višji nivo. Izvajali bomo osnovni gibalni program in napredni gibalni program, da vsak učenec lahko razvije svoj motorični potencial. Gibalne urice bodo potekale na tedenski ravni, ločeno po razredih.

TERMINI:

• 1. razred: sreda 12:25 – 13:10 (osnovni),
  • 2. razred: torek 11:35 – 12:20 (osnovni) in torek 7:10 – 7:55 (napredni),
  • 3. razred: ponedeljek 11:35 – 12:20 (osnovni) in ponedeljek 7:10 – 7:55 (napredni),
  • 4. razred: četrtek 12:25 – 13:10 (osnovni),
  • individualno ob petkih ob 7:10 – 7:55.

PRIJAVNICE

Učenci bodo dobili prijavnice 15. 9. 2020 in jih bodo lahko vrnejo najkasneje do 25. 9. 2020 svoji razredničarki. Na prijavnici bodo izbrali aktivnosti pri kateri bi želeli sodelovati. Prijavijo se na lahko na več različnih aktivnosti, torej izberejo med vso zgoraj navedeno ponudbo.

Pošljite vprašanje

E-poštni predal je namenjen tako staršem kot učencem.